ESF projekt UP.02.1.1.14.0081

Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje

Skrolaj za više

O projektu

Kulturno umjetničko društvo "Toplice" Varaždinske Toplice u partnerstvu s Hrvatskim društvom inženjera geotehnike i Gradom Varaždinske Toplice provodi projekt "Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje". Projekt je započeo 02. srpnja 2021., a trajat će godinu dana. Osnovna ideja projekta proizašla je iz činjenice da kultura ima važnu ulogu u jačanju socijalne kohezije i izgradnji uključivog društva, a kulturna participacija značajno doprinosi osobnom razvoju pojedinca i poboljšanju ukupne kvalitete života. Svrha projekta je omogućiti osobama mlađim od 25 godina pristup online kulturnim i umjetničkim sadržajima i aktivnostima kroz interaktivne tamburaško-pjevne i plesne radionice te radionice izrade nošnji, tradicionalnih ukrasa i kulture življenja u Varaždinskim Toplicama. Radionice su korisne za održavanje društvenih veza, intelektualni i mentalni razvoj djece te razvoj njihovih kreativnih, komunikacijskih, interkulturalnih, interpersonalnih, glazbenih, čitalačkih i ritmičkih vještina.

Više o projektu